Lounge saloni smješteni u zračnim lukama za odabrane putnike nude posebne ugodnosti. Takvu vrstu komfora zasigurno nećete moći pronaći unutar samog terminala.
Naime, lounge saloni svojim posjetiteljima nude iznimno ugodan prostor i ambijent u kojem putnici mogu predahnuti, popiti kavu ili sok, pojesti doručak u slučaju ranih letova, prelistati novine i časopise, odgovoriti na mailove zahvaljujući neograničenom pristupu internetu, a takva vrsta salona u sebi sadržava čak i tuševe te manje sobe za sastanke.
U svakom slučaju, kao netko tko često putuje – garantiram da ne postoji ljepše i ugodnije mjesto gdje možete u potpunom komforu kvalitetno iskoristiti vrijeme između letova.
Prvi aerodrom u povijesti koji je ponudio takvu vrstu usluge je bio La Guardia Airport. Tada je davne 1939. godine predsjednik American Airlinesa osmislio koncept Lounge salona vidjevši ga kao izvrstan način pogodnosti za putnike koji su imali skuplje karte poslovne klase. Nije dugo trebalo da njegovu ideju preuzmu aviokompanije diljem cijelog svijeta, a ostalo je povijest…
Prednosti boravka u lounge salonu najizraženije su kada je potrebno čekati nekoliko sati između letova. Put od Zagreba do Nairobija u Keniji (o nezaboravnom safari iskustvu jednom drugom prilikom) iziskivalo je presjedanje od čega mi najteže pada – čekanje. Preskupi kafići i prodavaonice na terminalima, u kojima ne možete dobiti bocu vode za manje od pet eura, a hrana je još skuplja, nisu najbolje rješenje.
Kao korisnik Diners Club kartice, iskoristio sam pogodnosti koje dolaze u paketu s članstvom. Jedna od njih je potpuno besplatno korištenje usluga lounge salona koji postoje u preko 700 zračnih luka diljem svijeta.
Na prvoj postaji – Međunarodnoj zračnoj luci u Zagrebu, pronaći ćete Primeclass salon čije su usluge besplatne za sve one koji su korisnici Diners Club kartice. Tamo imate mogućnost uživati u mnogim pogodnostima poput neograničene konzumacije alkoholnih i bezalkoholna pića, toplih napitaka, predjela i raznih slastica. Prilikom ranih jutarnjih letova mnogi dolaze ovdje na doručak.
Imate pristup bežičnom internetu, u ugodnoj fotelji možete odgovoriti na sve mailove ili se pak u potpunosti opustiti i listati novinske članke ili magazine. Za cijelo vrijeme boravka u salonu redovito dobivate podatke o redu letenja tako da Vam ništa ne može promaknuti.
Sljedeći terminal: Doha. Let za sljedeću destinaciju trebam čekati tri (pre)duga sata. Odmah po dolasku u terminal zaputio sam se u Al Maha Transit Lounge salon čije usluge također mogu potpuno besplatno koristiti zahvaljujući Diners Club kartici. Naime, sistem funkcionira poprilično jednostavno:
Lounge saloni diljem svijeta kojima imate besplatan pristup ako posjedujete Diners Club karticu, lako se mogu pronaći na stranici s jasnim uputama kako doći do salona – na kojem se god terminalu na svijetu nalazili.
U lounge salonu u Dohi proveo sam većinu vremena, predahnuo, popio kavu i sok, odgovorio na mailove, čekirao se na Fejsu, postao fotku na Instagram, a preostalo mi je još dovoljno vremena da pregledam programe satelitske televizije.
Prekooceanski letovi se i ne čine tako strašnima kada ste svjesni činjenice da vas na svakom terminalu čeka ugodno mjesto na kojem potpuno besplatno možete predahnuti, opustiti se, pojesti i osvježiti se prije nego se zaputite na sljedeći let. Mnogi loungevi imaju i tuševe.
Cijena ovog komfora? Potpuno besplatna, i to zahvaljujući Diners Club kartici!
https://www.travel-advisor.eu/easyjet-planira-uvesti-flotu-elektricnih-zrakoplova-do-2030-godine/
https://www.travel-advisor.eu/prvi-dolazak-avioprijevoznika-level-na-liniji-bec-dubrovnik/
https://www.travel-advisor.eu/koje-kompanije-nude-internet-u-avionu/