Travel AdvisorTravel Advisor

Алпски начин на живот – „Денови на Белиот бисер„

Скијање на сонце, меѓународни врвни актери, готвачи-ѕвезди и 270 километри писта.
За време на попладневните часови уживајте во сончевите зраци и едноставно уживајте во животот. Скијањето на сонцето во австриските планини ви нуди можност да ја доживеете убавината на животот и сите нејзини аспекти. Деновите на Белиот бисер нешто што вреди да се посети.

1.The Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn е со 270 километри писта, 70 модерни лифтови и 60 планински колиби и најладната скијачка област на Алпите.Околу триесетина диџеи, ќе изведуваат прформанси во живо заедно со саксофонисти, виолинисти, пејачи и танчери, создавајќи уникатна музичка атмосфера среде  божествената планинска глетка.

Гостирите и готвачите ѕвезди  ќе обезбедат раскошна кујна. Без разлика дали сте за традиционални јадења во нова димензија, Суши или „Белиот ручек“, каде што сите јадења се служат во бело. Најдобриот алпски начин на живот: Локациите  во долината овозможуваат хармоничен амбиент, алпска убавина  со стилски декор.

5. Темата „Здрав начин на живот“ ја опфајќа програмата за спорт и релаксација. На планинската јога  на снег, уживајте во зачудувачкиот панорамски поглед во мир. Турнеи со  часови за скијање ветуваат искуство во зимскиот рај или активирајте се на сесијата за Фитнес со скокање.

Деновите на „Белиот Бисер„  создаваат совршена атмосфера за одмор.

Travel Advisor – Travel

YouTube

Европски градови секогаш убави за посета

Од рубриката верувале или не

Бразил ,Земјата со историја, стил, гламур и легендарни плажи

 

 

Previous articleФилозофијата на „Mauritius„.
Next article“Machu Picchu” не e осамено наоѓалиште во Чиле …