Travel AdvisorTravel Advisor

Божиќен базар во ВИЕНА 2019

Од средината на ноември до Божиќ, најубавите градски плоштади во Виена се претвораат во волшебни Божиќни пазари.

Аромата на Божиќните пекарски производи и ароматичните топли напитоци, создаваат неповторлива предновогодишна атмосфера.

Еден од најпознатите Божиќни пазари и со најдолга традиција е “Vienna Magic of Advent”, кој  плоштадот пред Градското собрание го претвара во сјајна бајковита земја.

Ве чекаат Божиќни подароци, украси од дрвја, слатки и топли пијалоци, рингишпил, како и забавни Божиќни работилници за деца.

Дрвјата, излозите … се во околината е празнично украсено и зрачи со воудушевувачки сјај – Виенска предновогодишна магија – ДЕФИНИТИВНО НЕ СЕ ПРОПУШТА !!!

Travel Advisor

YouTube

,,One night in Bankog,, – Тајланд

Дубаи … „Dubai Miracle Garden„

Маурициус во Декември …

Previous articleИндија – „Hornbill and Tea festival„
Next articleПодарок за оние кои често патуваат