Travel AdvisorTravel Advisor

Идеална дестинација според хороскопскиот знак

Која е вашата идеална дестинација според хороскопскиот знак? Карактеристиките на хороскопските знаци можат да влијаат врз изборот на земји во кои тие избираат да патуваат. Прочитајте што кажува вашиот хороскопски знак за тоа која е вашата совршена дестинација за патување.

Јарец

Јарецот е земјен хороскопски знак и сака да прстојува во природата. Членовите на овој знак често ја носат работата на одмор. Затоа за Јарецот кој сака да биде постојано во движење е идеален активен одмор. Дестинацијата која е како создадена за Јарец е Мексико.

Водолија

Водолија сака секогаш да биде во движење. Не може да истрае долго на едно место. Но може повторно да се врати на истото место повеќе пати за да го запознае подобро. Водолиите се независни и упорни. Групните патувања не се за нив. Најмногу ги сакаат патувањата во далечните земји, а идеална дестинација за нив е Тајланд.

Риби

Рибите се имагинативни и секогаш бараат забава. Тие сакаат необични патувања и дестинации каде што можат добро да го поминат своето време. Сите членови на овој знак нема да одбијат патување во Португалија.

Овен

За припадниците на знакот Овен, нема нема мирување за време на одмор. Ако нема акција, тие ќе се уморат. Местата каде патуваат треба да биде интересни со многу предизвици и движење. Престојувањето во природа е во ред, но не треба да биде од пасивен карактер, туку во стилот на истражување. Тимот со кој Овенот оди на патување треба да биде толку забавен како што е самиот тој. Сака да открива на непознати подрачја. Дестинација за овните е Исланд.

Бик

Хедонистичкиот бик ќе го посети секој ресторан на којшто ќе наиде, а на дестинацијата ќе пристигне два дена покасно и со пет килограми повеќе. Тој не сака да брза никаде, па спремањето за пат го прави полека, доведувајќи ги оние што се со него до лудило. Најдобро место за одмор на овој хороскопски знак е Јужна Африка.

Близнаци

Близнаци сакаат да одат од една дестинација до друга, од остров до остров или од едно историско место до друго. Затоа, малите земји со многу острови се идеални за овој знак. Хрватска нуди се што им треба на близнаците за идеален одмор.

Рак

Ракот е малку збунет. Тешко е да се замисли без Google – мапа, но затоа пак добро се сеќава каде добро јадел. Тој не се плаши да оди во авантура и да се изгуби, тоа не го оптоварува, напротив претставува предизвик за него. Непал е земја во која секој Рак со задоволство би лутал.

Лав

Со Лавот никогаш не е здодевно. Тој сака музика, нови земји и е многу забавен придружник. Неговиот избор во никој случај не е дет дена излежување на некоја плажа. Потребно е движење, забава а исто така ги сака големите градови.

Девица

Девицата сака да планира сè во детали. Тие сакаат далечни земји, долги патувања, интересни култури и предизвици, но секогаш се добро информирани. Велосипедски тури, патишта и учење на нови вештини? Сето ова е одлично за секој кој е во хороскопскиот знак Девица. Идеална дестинација – Куба.

Вага

Вагите се патници без многу грижи. Тие се целосно слободни и тивки, и сакаат да посетуваат галерии, театри и концерти. Тие уживаат во големите градови. Не се заинтересирани за гужвата на плажите и ретко остануваат таму. САД е вистинска дестинација за Вагите.

Шкорпија

За да уживаат целосно имаат потреба од дестинација која целосно ќе биде исклучена од секојдневниот живот. Тие ја сакаат природата и активниот одмор, но сепак не се премногу заинтересирани за истражување. Со задоволство би се препуштиле на искусен водич. Секој припадник на овој знак сонува за одмор на Шри Ланка.

Стрелец

Стрелците постојано бараат нешто ново и интересно. Тие секогаш истражуваат самостојно. Стрелци се гурмани и со задоволство ја запознаваат дестинацијата преку храната. Тие сакаат да бидат дел од новата култура и да запознаваат луѓе. Гватемала е вистинскиот избор за стрелците.

Посетете го нашиот Youtube канал.

Декември во Европа – места кои треба да ги посетите

Божиќен подарок за оние кои често патуваат

Островот Бали – што да се посети?

Previous articleПодарок за оние кои често патуваат
Next articleДекември во Европа – места кои треба да ги посетите