Travel AdvisorTravel Advisor

Неколку убави дестинации за 2019

Куба

Полека од 2016 година, американските туристи почнаа да одат во Куба повторно, по половина век на лоши односи помеѓу САД и Куба. Но, како што се повеќе и повеќетуристи го посетуваат островот, новата граница на посета на Куба  се повеке се движи надвор од Хавана. Одете во истражувањето на некои помали градови во Куба за повеќе автентично искуство. Одете во Санта Клара, Holguin, Camaguey и Варадеро. Неодамнешната смрт на Фидел Кастро само нагласи колку оваа земја продолжува да се менува. Додека може, треба подобро да ја запознаеме.

Скандинавија: Норвешка, Финска, Шведска

2019 е прогласена за година на велосипедизам по градските улици и лоцирање во  хотели, а има и специфичен туризам за авантури во нордијските села. Благодарение на новите програми ,  прифатливите трансатлантски летови, доаѓањето во хотели од мраз во текот на целата година, и финските туристички иницијативи кои ги покануваат патниците добро да се релаксираат во познатите сауни. Пробајте патување од 100 километри од Гетеборг до границата со Норвешка. Или појдете до Шведска од Норвешка преку фјорд. Финска? Сменете го ноќениот живот за живот во природата.

 

Буенос Аирес

Градска програма на културни настани што ќе ги поврзат локалните таленти со меѓународниот уметнички свет. Ресторани и барови во Буенос Аирес, исто така, добиваат инвентивен развој. Посетете го ресторантот на познатиот готвач Gastón Acurio La Mar. Резервирајте соба високо над Пуерто Мадеро по летото 2019 година, отворајќи го 53-тата приказна, хоризонтално преобразувачката форма на хотелот Алвеар и престој. Ќе има 159 соби и апартмани и сè, од млечен бар до кошер ресторан.

Ако сеуште не сте одлучиле каде летото , тие се нкои од вонсериските опции кои можат да се најдат и во текот на летото а ништо не губата ако сега резервирате и за есента 2019.

Travel Advisor – патувања

Посетете го нашиот канал на YouTube

Фото албум-јужна Америка , „како да сте на друг континент“ 🙂

7 места со најдобар поглед на поларната светлина

Лондонски атракции а “free”…

 

Previous article„mystique“, Корзика
Next articleТрите Војвотки од Единбург