Travel AdvisorTravel Advisor

Крстарењето врв на морскиот туризам

 

Бродовите за крстосување кои ќе ве однесат низ светот – неверојатно долги и малку по скапи, многу линии за крстарење нудат проширени маршрути за крстарење, тие ќе ве однесат низ целиот свет на луксузен брод крстосувач. Неколку месечното патување низ светот може да биде реалност, особено ако сте богати.

Cunard New York to New York Cruise

Крузерот Queen Mary 2 е максимално луксузен брод кој може да се пофали со најголема сала за танцување на брод и „кралска кујна“. Пристаништа на повик се Хо Ши Мин Сити во Виетнам, Порт Саид во Египет, Сингапур и Неапол, Италија. Ќе бидете 134 денови и ноќи , да ги истражите некои од најпознатите историски и културно богати дестинации во светот. Крузерот заминува и се враќа во Њујорк. Цените започнуваат од 29.589 долари по човек.

Oceania Cruises Around the World in 180 Days

Океанија крстарење низ целиот свет за 180 дена, Патувањето на живот! 180-дневно возбудливо кружење од Мајами враќање пак во Мајами. Бродот Oceania Cruises патува од јужниот дел на Карибите и Пацифичката ривиера до Француска Полинезија, Нов Зеланд, Азија, Медитеранот и Европа, меѓу другите дестинации. Цените се движат од 38.999 долари по гости.

Crystal Cruises World Cruise

114-дневно светско крстосување на бродот Crystal Symphony, со застанувања во Јужна Африка, Мозамбик, Франција, Австралија, Нов Зеланд, Колумбија,  и брегот на Флорида. Цените започнуваат од 36.130 долари по лице .

Seabourn 110-Day Americas, Africa & Asia Exploration

Патувајте низ светот во луксузот на бродот  Seabourn. 110-дневна екскурзија која ќе ве однесе до неколку пристаништа низ Јужна Америка, Африка и Азија. Од Рио де Жанеиро до Хо Ши Мин Сити. Оваа светско крстарење е совршено за патниците кои се жедни за авантура. Цените започнуваат од 44.999 долари плус даноци, такси и пристанишни трошоци.

Travel Advisor

YouTube channel.

10 Совети за патување што треба да ги знаете

Барем еднаш посетете го Бали

„Колосалниот„-Родос

 

Previous articleЗдрава храна и кога патувате
Next article„mystique“, Корзика