Travel AdvisorTravel Advisor

Неколку убави земји во светот дел 1.

 

Кога станува збор за нечепнатите природни убавини, ниедна друга дестинација не може да ги замени огромните отворени простори и бескрајните крајбрежја на Австралија. Менувањето на чуварот на Белата куќа ве восхитува во САД,исто и со фолклорната стража пред парламентот во Грција. Да не заборавиме да спомнеме некои убавини и од континенталниот дел на Балканот , Бугарија со своите скиjачки центри зиме и убавите летувалишта на Црното Море , Српските гурмански специјалитети и прекрасното Хрватско приморје.Меѓутоа според анкетите во Европа  Il primo на меѓународното мени е Италија.

ИТАЛИЈА

Ако прашате некој италијанец каде во светот најмногу би сакал да живее,тој би одговорил “токму тука”. Повеќето луѓе зборуваа за Италија уште пред почетоците на комерцијалниот туризам, и да бидеме искрен  земјата има прекрасни природни убавини ,специфичен менталитет кај лугето и се разбира светски прочуената италијанска кујна.Овде се едни од најразновидните и прекрасни пејсажи во Европа. Најголемо богатство на уметнички и историски богатства во светот и клима која е прекрасна.

ФРАНЦИЈА

Ако ѓи барате најдобрите уметнички дела во Европа, гурманските кујни или “шик” културниот амбиент, Франција може да ве заведе со сето тоа.

ШПАНИЈА

Шпанија веројатно е најчестата дестинација за одмор на планетата. Барселона, Мадрид, Валенсија, Севиља, Малага … Многу градови треба да се посетат во Шпанија, од културното богатство на главниот град Мадрид, до трендовски, гордо-каталонскиот  Барселона.

ЈАПОНИЈА

Јапонија е дестинација која нуди уникатно искуство. Од планинарење на планината Фуџи до фестивалот на црешата кои ја откриваат  будењето на пролетта во земјата. Има сè што ќе ги заинтересира туристите и посетителите. Тоа е земја каде што секое патување е загарантирано со фасцинации на повеќе нивоа. Од salivating гастрономски искуства , патеки низ недопрената природа, преку високи замоци и просветителските искуства во духовните училишта.

Travel Advisor : MaldivesTOP 10 cities to visitMoroccoPlaya del CarmenNorthern Cyprus

Travel Advisor

YouTube

Најдобрите земји во светот (source Conde Nast)

Фото албум-јужна Америка , „како да сте на друг континент“ 🙂

 

Египет – Хургада топ дестинација

Пооооортугалија преубава а ефтина

 

 

Previous articleМузички фестивали во Европа 2019.
Next articleНеколку убави земји во светот дел.2