Travel AdvisorTravel Advisor

СПА и Ски-центар , Добриништа , Бугарија

Добриништа лeжи во подножјето на планината Пирин и се наоѓа на само 6 км јужно од Банско и e едно од најголемите села во Бугарија со население од над 3.000 жители. Има 17 минерални извори со температура на водата помеѓу 43 и 30 степени целзијусови. Овде има голем број на приватини хотели.

Во центарот на Добриништа се наоѓа хотелот „Русковец“ кој е дел од Ски комплексот „Добриниште“. За туристите во Добриништа обезбеден е бесплатен транспорт до ски комплексот.

Добриништа е познат туристички град кој е атрактивен и во зима и во лето.
Во текот на зимската сезона Добриниште привлекува туристи со своите привлечни цени за скијање. Тие се многу пати пониски од Банско (со растојание од само 4 км помеѓу двата града) и се повеќе и повеќе скијачки ентузијасти претпочитаат спуштања  по убаво припремените ски-патеки.

 

Ако веќе сте  решиле вашиот зимски одмор да го поминете во Добриниште, тогаш можете да изберете од многуте хотели и куќи за гости, како и да планирате убави ноќи во кафеаните на Добриниште.

Добриниште е бајка во прекрасната планина Пирин. Сè уште нема турист кој се враќа од прошетката кон Поповското Езеро, Врвот Безбог, Полежан или која било друга точка и не е фасциниран од магијата на планината.

Минералната бања е уште една добра работа по која е познато одморалиштето. Совршено решение за релаксирање во зимските ладни ноќи. Комплексот е уникатен и добро одржуван. Бисер на Добриниште.

Оваа страница е информативна и ги нуди сите информации што ви се потребни за вашиот одмор во Добриниште. Ова е директен линк за гости и понудата на  хотели во Добриниште.

Travel Advisor – Патувања.

Посетете го нашиот YouTube канал.

Дочекајте ја 2020 во Сингапур

Сите бои на Мароко …

Најпрестижната кулинарска иницијатива на Алпите.

 

 

Previous articleБожиќ – Рождество Христово
Next articleТајланд , место каде сонцето секогаш сјае …