Travel AdvisorTravel Advisor

“AND THE LIVING IS EASY” -музички денови на планината „White Pearl„

Кога снегот ќе заблеска под раните зраци на сонцето наутро, деновите почнуваат да стануваат подолги, а температурите ве покануваат да останете на снегот, сезоната на „Белиот бисер“ Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn  е подготвена да започне. Од 20 март до 5 април –  17 дена – ги славиме последните денови од зимската сезона .

“And the living is easy” не е само празна фраза од песната Milk & Sugar. Токму оваа  е знакот дека планинските денови на Белиот бисер од 20 март до 5 април 2020 година почнуваат, најубавите кулинарски задоволства и алпски начин на живот.

Планинските денови на Белиот бисер се дел од сцената на Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn уште од премиерата во зимата 2016/17 година. Настан што е едноставно шлаг на тортата. На 30-тина настани за 17 дена, можете да уживате во најдобрите звуци од познати диџеи  во комбинација со е-виолини и вокали на сончевите тераси од најубавите локации на планината и  долината. За оние кои исто така сакаат да уживаат во кулинарски задоволства Сандаундер се совршен избор. Невообичаени теми како „маскарада“, „сјај“ и „неонски“ додаваат допир на екстраваганција на клупските забави.

Најдобро од двата света

Љубителите на електронски ритмови можат да очекуваат меѓународни диџеи од жанровите Deep House, Jazz and Soul – делумно заокружени со хармоничните звуци на класичните инструменти како што се виолини, саксофон, тапани и вокал. Со 30 официјални забави на Белиот бисер на повеќе различни локации на планината и во долината во рок од 17 дена.

Неколку точки од настаните:

Дејвид Пен е икона во електро сцената. Неговите диџеи сетови веќе се наградени пет пати во Дејеј Мег и во моментов тој гостува во најдобрите клубови ширум светот.

Домородецот од Нов Зеланд, Греам Кенди веќе неколку пати е на настанот. Хитовите како „Чекајќи го летото“, „Држете балони“, „Таа се движи“ со Але Фарбен и „Сонцето“ со Паров Стелар беа кликнати на Интернет неколку милиони пати .

Диџејот Дуо Меве е познат по своите песни „Down By The River“, „Birds Flying High“ и „Around the World“. Во 2018 година, на дуото беше доделена  наградата Амадеус во Виена во категоријата Електронски / Танц.

Пол Ломакс – Австриец кој живее во Ибица – е диџеј, продуцент и компајлер во меѓународниот шоубизнис. Како музички директор во White Pearl Mountain Days, тој не е само одговорен за уникатната постава, туку исто така обезбедува диџеј сет заедно со Robosonic, кој нема да ви здодеви дури и по седум часа.

Релаксација, спорт и кулинарство

Сепак, урамнотежениот алпски начин на живот не вклучува само танцување среде фантастичната планинска глетка и уживање во кулинарските деликатеси, туку и физичка подготвеност. Доколку сакате да направите нешто добро за себе, надвор од падините, алпски јога, вежби на снегот под преубавите сончеви зраци , пешачење и многу друѓи физички активности.

Кулинарските специјалитети ќе бидат обезбедени од локациите на настанот со регионални и меѓународни јадења специјално подготвени за планинските денови на Белиот бисер.

Travel Advisor

YouTube

Скијачки центар „Tignes„

КОПЕНХИЛ: фабрика за согорување на отпад како скијачка патека

Некои од најфотографираните места во светот

Previous articleЕКСКЛУЗИВНО во Македонија , „Pulse Fitness & Spa„
Next article„Верувале или не„ за Аргентина