Travel AdvisorTravel Advisor

„Wellness & Luxury Spa“ Тајланд 2019

 

Атракции во Тајланд има многу : нуркање, песочни плажи, стотици тропски острови, ноќен живот, археолошки локалитети, музеи,  палати, будистички храмови и неколку локации на светско наследство. Многу туристи  следат курсеви за време на нивниот престој во Тајланд. Популарни се часови во тајландско готвење, будизам и традиционалната тајландска масажа.

Тајландски национални фестивали почнуваат од Тајландската Нова Година Сонгкран до Лој Кратонг. Многу локации во Тајланд исто така имаат свои сопствени фестивали. Меѓу најпознатите се  “Слонот во круг” во Сурин, “Ракетниот фестивал” во Јасотн, Суванафум, округот Phanom Phrai и двете области се наоѓаат во провинцијата Roi Et и фестивалот “Phi Ta Khon” во Дан Саи. Тајландската кујна стана позната низ целиот свет со својата ентузијастичка употреба на свежи билки и зачини.

Сепак овде ќе ви го представиме Тајланд преку еден специфичен спа центар Amatara Wellness Resort , кој е луксузен спа ресорт во Пукет ,Тајланд  кој се наоѓа во заливот Панва , покрај тиркизното Андаманско Море.

Концептот на Amatara Wellness Resort е “Опуштете се и обнови се” кој  за да им помага на гостите да постигнат ново ниво на среќа преку луксузен одмор и  здрави активности, диета и спа третмани, кои го балансираат телото и умот.

Резултатот е ново ниво на чиста среќа – оној што трае цел живот .Ресортот располага со  приватна плажа, разните апартмани и вили со базени, разните ресторани кој обезбедуваат кулинарски искуство секогаш ,   исто така имате целосен спектар на велнес објекти под еден покрив.

Amatara Wellness Resort нуди на гостите најголема флексибилност.

Овој уникатен велнес центар овозможува на гостите да уживаат без никакови напори и со услуга на максимално луксузно ниво.

Високо обучените и посветени велнес консултанти обезбедуваат стручни сознанија и насоки. Разновидните пакети може да бидат прилагодени според  потребите и желбите на секој гостин.

Travel Advisor– Travel

YouTube

link

Античкиот град Стоби

Пиериа , Катерини и Олимп и море

Пи Пи Острови

Previous articleИзненадување и за вкусот , кујната на Занзибар
Next article„Copacabana“ и …